Реал влада Европом! Круна остаје у Мадриду!

Фудбалери мадридског Реала шампиони су Европе трећу годину заредом, пошто су у финалу Лиге шампиона на Олимпијском стадиону у Кијеву побиједили Ливерпул резултатом 3:1. Меч, који је судио српски судија Милорад Мажић, ријешили су двоструки стрелац Гарет Бејл и голман Ливерпула Лорис Каријус.

Велшанин је ушао у игру 61. минуту и са два поготка донио Мадриђанима нову титулу, док је њемачки чувар мреже директан кривац за два од три примљена поготка.

Први гол Бејла, у 64. минуту био је спектакуларан, вјероватно један од најлепших у историји такмичења, маказицама са петнаестак метара, док други у 83. иде на душу голману Ливерпула Лорису Каријусу. Бејл је шутирао са 25 метара, а Каријус допустио да му лопта прође кроз руке и уђе у гол.

И први гол Реала у 51. минуту иде на душу Каријусу. Он је интервенисао у шеснаестерцу, затим пробао да упосли руком Ловрена, али је погодио Бензему, од чије ноге се лопта одбила право у мрежу!

Једини гол за Црвене постигао је Садио Мане у 55. минуту. Корнер је извео Милнер, Ловрен сјајно скочио и упослио Сенегалца на петерцу, а овом није било тешко да спроведе лопту у мрежу.

За Краљевски клуб то је 13. европска титула, чиме је још једном потврдио епитет највећег европског клуба и додатно повећао разлику у титулама у односу на друге клубове. Мадриђани су и у шестом финалу Лиге шампиона у низу тријумфовали, за њих је то четврта титула у последњих пет година.

Са друге стране, Ливерпул је у другом узастопном финалу поражен и остао је на пет пехара. Претходни пут, бољи у борби за трофеј био је Милан 2007. године.

Може се рећи да је меч обиљежила и повреда рамена најбољег играча Ливерпула Мохамеда Салаха. Египћанин је после дуела са Рамосом средином првог дијела морао да напустио терен. Неколико тренутака касније, због истегнућа задње ложе из игре је изашао и десни бек Мадриђана Дани Карвахал.

Ливерпул је боље, агресивније, отворио меч. Од старта је екипа Јиргена Клопа имала иницијативу, у неколико пута запријетио, али се Реал добро бранио и чекао шансу из контре. Једну такву пропустио је Роналдо, који је шутирао преко пречке са десне стране.

Ако је првих 45 минута протекло у тактичком надмудривању и не тако интересантној представи, друго полувријеме донијело све то што навијачи желе.

Дјеловало је да су обје екипе на терен изашле "спуштених" гардова и таква игра изњедрила је три гола до 64. минута.

Бензема је довео Реал у вођство у 51. минуту, после велике грешке Каријуса. Ипак, није се дуго чекало на изједначење - Ловрен је упослио Манеа, а овај са пет метара савладао Наваса.

Преломни тренутак меча виђен је у 61. минуту, у игру је ушао Гарет Бејл и испоставиће се то је био потез меча. Само три минута касније, Велшанин је вратио вођство Реалу, да би у 83. минуту поставио коначан резултат. Тада је питање побједника било ријешено.