РАДНИК НЕПОРАЖЕН У САРАЈЕВУ

На лошем терену стадиона Кошево, фудбалери Сарајева и Радника подијелили су бодове у 20. колу Премијер лиге БиХ. Меч је окончан резултатом 0:0.

Иако је постојала снажна бојазан да би се због јако лоших временских услова данашњи дуел 20. кола Премијер лиге БиХ између Сарајева и Радника могао одгодити, то се ипак није десило, а судећи према свему виђеном на терену, може се након утакмице рећи да би дефинитивно боље било да она није ни одиграна данас.

Домаћин је урадио све што је било у његовој моћи да утакмица буде организована у оптималним условима, но они су били далеко од оптималних од њеног самог почетка. Терен би се комотно могао назвати легеном плохом, јер осим остатка снијега, фудбалери су се суочавали и са ниским температурама, па су имали проблем и са стварима основнијим од пријема лопте и додавања, а то је кретање, трчање или нагло заустављање. Сарајево је боље отворило меч и створило шансу у 2. минути, када је након дубинске лопте Мерсудин Ахметовић сам кренуо према голу Раника, али она му је, очекивано, побјегла, те је Младен Лучио успио стићи прије него је Ахметовић упутио ударац.

Бордо тим је имао и другу шансу на утакмици. Након корнера Крсте Велкоског у 12. минуту, Јаоким Адукор је промашио гол Лучића, који је лоше процијенио лет лопте. Не може се рећи да је Сарајево након ове ситуације престало играти, али екипа Хусрефа Мусемића састављен углавном да игра офанзиван фудбал није имала никакву шансу да својим стилом игре успије да се наметне и редовно припријети голу Радника. С друге стране, наш тим је осјетио да Сарајево има проблеме и почели смо правити пресинг на половини Бордо тима, па смо и ми само почели стварати опасности пред голом Сарајева. Дино Бешировић је у два наврата послије продора правио проблеме Сарајеву, а центрирао је из корнера у 38. минуту, каа је Бојан Павловић добром интервенцијом зауставио ударац Душана Мартиновића. Само минут касније, Бешировић је након соло продора пребацио лопту до Недима Мекића, чији је ударац још једном одличном интервенцијом зауставио голман домаћег тима. Могао је и Бордо тим у финишу првог полувремена до вођства, али након оштрог и доброг центаршута Анела Хебибовића са десне стране, Дарко Зец је успио доћи до лопте између Мерсудина Ахметовића и Крсте Велкоског и избацити је прије него нападачи Сарајева упуте ударац ка голу Младена Лучића.

Крсте Велскоски је био близу постизања гола и почетком другог дијела сусрета, али је промашио шансу са само неколико ментара. Ипак, била је то јасна назнака да је Сарајево одлучило кренути офанзивније у другом дијелу сусрета, но ентузијазам Бордо екипе спласнуо је већ до 60. минуте, након што је постало евидентно да голу Радника неће бити ништа лакше прићи него у првом дијелу сусрета. То је донијело нови пресинг нашег тима, који је данас дефинитивно дошао на Кошево покушати да освоји три бода. Тако је у 66. минуту, након прекида, близу постизања гола био Мартиновић, али је његов ударац зауставио Милош Станојевић готово на гол линији. Бојан Павловић је у 70. минуту послије сјајне акције нашег тима био приморан да сјајном парадом заустави ударац Велибора Ђурића.

На другој страни, врло близу постизања гола био је Бордо тим у 74. минуту. Јако лоша реакција три Бордо нападача у нашем казненом простору свеједно не може оправдати Анела Хебибовића, који је са само неколико метара погодио пречку. Сарајево је до краја сусрета имало још неколико покушаја да угрози наш гол, али није успјело направити ниједну праву шансу. Радник је добро привео меч крају, а Јоаким Адукор је још добио други жути, односно црвени картон. Меч је окончан резултатом 0:0, а Бордо тим се овим ремијем дефинитивно опростио од борбе за наслов, јер за два водећа тима заостаје 11, односно 10 бодова. С друге стране, Радник је најближи освајању шестог мјеста, након доброг отварања прољећног дијела шампионата, односно пласману у Лигу за првака БиХ и ове године.

САРАЈЕВО – РАДНИК 0:0

САРАЈЕВО: Павловић, Хоџић, Станојевић, Кузмановић (од 60. минута Црепуља), Сарић, Ахметовић, Велкоски (од 64. минута Хусеиновић), Хебибовић, Мујакић, Адукор, Халиловић (од 77. минута Мустафић).

РАДНИК: Лучић, Радовић, Франић, Мартиновић, Сушић, Бешировић, Мекић (од 71. минута Срећковић), Зец, Пецо (од 84. минута Брадоњић), Хаџић (од 53. минута Глишић), Ђурић.

Извор: fkradnik.ba