РАДНИК БИЈЕЉИНА – БОРАЦ БАЊА ЛУКА 3:0 (2:0)

Сусрет 19. кола Премијер лиге БиХ у потпуности је припао Раднику, који је са два брза гола на почетку утакмице практично ријешио питање побједника и до краја зналачки чувао предност. Бањалуани се нису показали у најбоље свијетлу на првом прољећном мечу и дуго ће се сјећати грешака које су направили њихови дефанзивци, за које је тренер црвено-плавих Игор Јанковић рекао да се не чине ни у пионирској селекцији.

Играо се десети минут када је Радник повео са 1:0. Акција је кренула од Александра Васића, који је проиграо Велибора Ђурића, а он искоса са десне стране у казном простору пронашао Дину Бешировића, који је матирао голмана Марка Саватовића. Само седам минута касније домаћи су удвостручили предност када је Ирфан Хаџић искористио смушеност гостујуће добране и одбијену лопту од Влада Даниловића смреио у мрежу.

Најбољу прилику на мечу гости су имали у 70. минуту, када је Махир Карић са 20-ак метара погодио стативу. Тачку на “и” у 87. минуту ставио је Владимир Брадоњић, за велики тријумф Сембераца. Послије шута Александра Глишића лопта се одбила од једног играча гостујуће екипе да би на њу натрчао Брадоњић, који је само седам минута раније ушао на терену, и спремио је у мрежу.

Радник је на најбољи начин искористио пораз Младости из Добој Какња, па је засјео на шесту позицију на табели, са великим изгледима да се докопа мјеста у Лиги за првака.

РАДНИК – БОРАЦ 3:0 (2:0)

Стријелци: 1:0 Беширевић у 10, 2:0 Хаџић у 17, 3:0 Брадоњић у 87. минуту. Стадион: Градски стадион у Бијељини. Гледалаца: 500. Судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево). Жути картони: Радуловић, Даниловић (Борац).

РАДНИК: Лучић, Радовић, Франић, Мартиновић, Бешировић, Васић, Срећковић (од 80. минута Брадоњић), Зец, Пецо, Хаџић (од 73. минута Глишић), Ђурић.

БОРАЦ: Саватовић, Пузигаћа, Карић, Кунић, Радуловић, Маховић (од 46. минута Чудић), Дујаковић (од 75. минута Илић), Даниловић, Буразор (од 58. минута Жеравица), Јаничић, Зекановић.

Извор: fkradnik.ba