Звездина стотка Арманију

Кошаркаши Црвене звезде савладали су на свом паркету екипу Арманија са 100:89 у оквиру 22. кола Евролиге. Наредни меч црвено-бели играју против Бамберга у Немачој 23. фебруара.

Најефикаснији у победи Звезде били су Јанковић и Лесор са по 15 поена, док је Француз додао и десет скокова. Запажени су били и Рочести са 14 поена и девет асистенција, Омић са 11 и Дангубић са десет поена.

Код гостију најрасположенији били су Кузминскас са 17 и Гаудлок са 15 поена.

Звезда је успавано ушла у меч дозволивши противнику да се распуца, али су изабраници Душана Алимпијевића након неколико минута игре успели да се разбуде, затегну одбрану и врате се у меч.

Звездина одбрана бриљирала је средином друге четвртине, док су у нападу црвено-бели навијаче на ноге дизали зауцавањима у транзицији и тројкама након протока лопте.

У трећој деоници виђена је највећа предност на мечу која је износила 11 поена за Звезду, која ипак није добро привела крају ту деоницу, па је питање победника било решено тек у четвртој четвртини.

У последњој деоници Звезда је одржавала предност и потпуно дотукла ривала атрактивним потезима Лесора, Јанковића и Рочестија, чиме је успела да приведе меч крају без много узбуђења и упише важну победу у борби за наредну фазу такмичења.

Звезда је уписала девету победу и налази се на подели десетог места, док је Армани забележио 15. пораз и налази се на 14. позицији табеле.

Наредни меч Звезда игра против Бамберга 23. фебруара у Немачкој.

Извор: rts.rs