Велика победа Звезде у Њемачкој!

Црвено-бели савладали Келн 1:0, сјајним голом Ричмонда Боаћија! Домаћин три пута погодио стативу, али је одбрана Звезде ипак издржала и сачувала три важна бода.

Црвена звезда враћа се из Немачке са велика три бода!

Екипа Владана Милојевића савладала је Келн у гостима и голом Ричмонда Боаћија донела клубу прву победу у групним фазама Лиге Европе.

КЕЛН - ЗВЕЗДА 0:1 (0:1)

Сјајном игром у првом делу меча и "бомбом" свог нападача са 20 метара, Београђани су до одмора стекли предност, а потом су је сачували уз велику борбеност, али и срећу!

Домаћин је у полувремену извршио две измене, па у других 45 минута доминирао тереном, низао нападе и чак три пута погодио стативу Звездиног гола. Два пута је (исту) стативу погађао некадашњи везиста Партизана Милош Јојић, а трећи пут је то учинио резервиста Леонардо Битенкур.

Ипак, иако су ређале узастопне офанзиве домаћина, црвено-бели су издржали притиске и по истеку 95. минута почели велико славље са својим навијачима.

Звезда је тако освојила важне бодове у граду у којем је 1989. доживела један од најболнијих пораза у клупској историји. Стечена залиха црвено-белих од четири поена из прва два кола могла би да има огроман значај у наставку борбе за пласман у наредну фазу Лиге Европе.

У другој утакмици у оквиру исте групе, Арсенал је рутински у Белорусији победио БАТЕ 4:2, па табела тренутно изгледа овако: Арсенал 6, Звезда 4, БАТЕ 1, Келн 0.

Погледајте гол одлуке у Немачкој, ремек дело Боаћија, који је после сата игре морао да изађе из игре због повреде задње ложе.