Седмо коло БХТ Премијер лиге: ЖЕЉО ПРОТУТЊАО СЕМБЕРИЈОМ

У утакмици 7.кола БХТ Премијер лиге фудбалери сарајевског Жељезничара савладали су на Градском стадиону у Бијељини домаћи Радник резултатом 2:0.

Да ће домаћин тешко изаћи на крај са екипом Жељезничара било је јасно већ у 12.минуту када су гости поготком Зајка Зебе са бијеле тачке дошли у вођство, након проблематичне одлуке приједорског судије Зорана Грбића да један дуел пред голом Радника између бека  Звонимира Блаића и нападача Жеље Саше Кајкута окарактерише као прекршај домаћег фудбалера за најстрожију казну. До краја првог дијела  игре домаћа екипа није успјела да створи ниједну озбиљнију шансу нити да упути директан ударац према мрежи гостију, а када се очекивао крај првих 45 минута, голман Младен Лучић морао је још једном да вади лопту из мреже. Зајко Зеба је лако изиграо десну страну домаће одбране и упутио повратну лопту пред гол Радника, гдје се Горан Закарић ослободио својих чувара и из близине повечао вођство гостију.

У другом полувремену домаћи играчи заиграли су нешто ангажованије, поготово у последњих двадесетак минута, пошто су од 71.минута имали играча више на терену због искључења „резервисте“ Жељезничара Џениса Бегановића. У том периоду игре створене су три добре прилике за погодак, али су домаћи нападачи исказали непрецизност и несналажење пред противничким голом, па су се гости лако одбранили. Бијељинци су у три наврата тражили од Зорана Грбића да покаже на бијелу тачку пред голом Жељезничара, али све је остало на пустим жељама.

Гости су без већег напора и уз просјечну игру лако дошли до три бода у Бијељини и вјероватно упалили аларм у домаћем клубу  у коме многр ствари, не само на терену, нису у најбољем реду.

Након седам одиграних кола Радник се налази на седмој позицији са десет освојених бодова. У наредном колу Бијељинци гостују у Бања Луци гдје се састају са екипом домаћег Борца.

Извор: Семберске новине